Привличам агресивни хора около себе си...

Всичко което не попада в останалите форуми

Привличам агресивни хора около себе си...

Мнениеот румид » 09 Фев 2014, 18:32

Здравейте,приятели....подчертан факт в моя живот е ,че привличам агресивни хора хора около себе ,дори това е очеизваждащо и за колегите ми и те дори се балтавят с мен :)....Аз лично не приемам себе си за агресивна, дори напротив и колкото повече се стремя към хармония и хармонични отношения ,толкова повече агресивност от хората ми поднася Съдбата ми.....усещам,че се страхувам от агресията и за това я привличам.....но защо ес страхувам от нея??...дали това означава,че "преди " съм била агресивна /астрологично Луната ми е в овен,в съвпад със Слънцето/, а сега искам да променя миналото си/силна Венера,в телец/ и това ме кара да търся хармония ,защото и мотото ми в този мой живот е "Нека бъдем по-добри и да се усмихваме по-често" и като ме поздравяват често ми казват " И бъди винаги така усмихната и свежа",което означава,че не ме приемат като агресиван човек.....Много ми е трудно,защото не приемам за нужна агресията сред хората около мен...глупаво е да й робуваме.....и тя ме натоварва и разболява......:)

Пожелавам спокойна и успешна седмица :)
Нека бъдем по-добри и да се усмихваме по-често :)
Аватар
румид
Търсещ истината

Re: Привличам агресивни хора около себе си...

Мнениеот di_bika » 17 Фев 2014, 15:06

Здравей, страхът поражда нисковибрационни емоции в твоето тяло. Когато е страх от конкретно нещо, както ти споменаваш, то се привлича. Важното е да не се допуска да те атакуват такива хора в сърдечна чакра (центъра на тялото).
Бих ти препоръчала да си правиш мисловна защита (все едно си в балон от бяла светлина - това е пример, или пък просто пред теб стои огледало, което отразява агресията и я разгражда в светлина).
Важното е да излъчваш радост и любов и както казваш ти самата, че се стараеш да се усмихваш, добавям едно пожелание изразено чрез цитат от любима книга "...Усмихвай се с черния си дроб". :D
di_bika

Мнениеот firefly » 17 Фев 2014, 19:17

Погледни си астрологическия си хороскоп. Проблемът ти идва не от Луната, а от позицията на твоя Марс. Най- вероятно е в 12 дом и поради тази причина винаги ще привличаш агресивни, обсебващи, доминиращи, тиранични, ревниви и диви партньори в определени моменти от връзките ти. Т.е предопределено ти е да срещаш такива хора, дори външно да нямат такава изява и да не се държат по-този начин към останалите. Ако направиш един разбор ще установиш, че всъщност именно ти правиш този избор и допускаш именно такива хора, освен че ги привличаш. В допълнение на това, сигурно има заложена дълбоко в теб чувството на страх не от агресия, а страх да не останеш сама. Сигурно сега се възкликнеш и ще кажеш, че не е така! Но внимателно се вгледай в себе си и анализирай поведението си! Това са вероятно вибрации, които на подсъзнателно ниво работят, без да ги усещаш..... Това е програма, която си работи.... дълга тема.... Въпросът е как да се рестартираме и да ли това е възможно, ако първоначално ни е заложено да се случва.?Как да се справим с тези хора? Сериозно изпитание
firefly

Мнениеот румид » 17 Фев 2014, 21:44

di_bika написа:Здравей, страхът поражда нисковибрационни емоции в твоето тяло. Когато е страх от конкретно нещо, както ти споменаваш, то се привлича. Важното е да не се допуска да те атакуват такива хора в сърдечна чакра (центъра на тялото).
Бих ти препоръчала да си правиш мисловна защита (все едно си в балон от бяла светлина - това е пример, или пък просто пред теб стои огледало, което отразява агресията и я разгражда в светлина).
Важното е да излъчваш радост и любов и както казваш ти самата, че се стараеш да се усмихваш, добавям едно пожелание изразено чрез цитат от любима книга "...Усмихвай се с черния си дроб". :D

Здравейте,di_bika :)...не знаех ,че страхът от нещо привлича същото това нещо ...благодаря за идеята за мисловна защита...ще пробвам....само не разбрах смисъла на усмихването с черния дроб :))/трябва ад ис представям нещо ли,или да правя някакво пречистване на мислите ?/...Поздрави...
Аватар
румид
Търсещ истината

Мнениеот румид » 17 Фев 2014, 22:03

firefly написа:Погледни си астрологическия си хороскоп. Проблемът ти идва не от Луната, а от позицията на твоя Марс. Най- вероятно е в 12 дом и поради тази причина винаги ще привличаш агресивни, обсебващи, доминиращи, тиранични, ревниви и диви партньори в определени моменти от връзките ти. Т.е предопределено ти е да срещаш такива хора, дори външно да нямат такава изява и да не се държат по-този начин към останалите. Ако направиш един разбор ще установиш, че всъщност именно ти правиш този избор и допускаш именно такива хора, освен че ги привличаш. В допълнение на това, сигурно има заложена дълбоко в теб чувството на страх не от агресия, а страх да не останеш сама. Сигурно сега се възкликнеш и ще кажеш, че не е така! Но внимателно се вгледай в себе си и анализирай поведението си! Това са вероятно вибрации, които на подсъзнателно ниво работят, без да ги усещаш..... Това е програма, която си работи.... дълга тема.... Въпросът е как да се рестартираме и да ли това е възможно, ако първоначално ни е заложено да се случва.?Как да се справим с тези хора? Сериозно изпитание

Здравейте,firefly ...благодаря за мнението Ви :)....Марса ми е в края на 9дом,на 4* от МС и опонира мой У7-Нептун.....наистина сякаш ми е точно предопределено , но ..защо??....и как мога да променя тази енергетика спрямо мен....Отн страха от самота-не знам...може и да има нещо такова,но не го усещам точно като такъв страх/от самота/...дълбоко в себе си усещам,че ми е по-лесно да съм в партньорство ,отколокото сама /във всички сфери на Живота/ СЛВ в 7д,откъдето идва това далечно и размито усещане за такъв страх ...по-скоро не съм смела и стабилна,когато съм сама..нещо такова ...В главния си пост споменах Луната,мислейки,че тя е запомнила и носи енергията на душата ми отпреди и е носител на предишната моя агресия/предвид положението й в натала ми/ и сега ми се дава възможност да я коригирам ,и за това така ярко усещам тази негативност около себе си....това са мои мисли и предположения само...Пожелавам приятна вечер :)
Аватар
румид
Търсещ истината

Мнениеот di_bika » 20 Фев 2014, 09:36

Зравей, отново!
Това да се усмихнеш с черния си дроб означава да се концентрираш в тази си част от тялото и да си представиш, че тя излъчва радост и любов. Древните са смятали, че именно тази част от тялото е центъра на духовността. От там се излъчва твоето знание и отношение към заобикалящия ни свят и се приема космическото познание.
Аз лично съм си намерила начин да си визуализирам как съм една купа, препълнена с любов и радост, във формата на красиви цветя. Те изтичат в пространството и достигат там, където трябва. Когато направя това (по някога са ми нужни 1-2 мин.) забелязвам коренна промяна в моя жизнен тонус и съответно позитивно настроение в околните.
Ти ако пожелаеш можеш да си измислиш нещо друго, подходящо за теб като форма, цвят, музика и т.н. Тук няма канони, важното е какво ще ти подскаже интуицията и сърцето.
Успех и ти пожелавам ВЯРЯ, първо в себе си и след това в положителните проявления на това, което правиш.
Усмихни се ...с чериня дроб! :D :D :D
di_bika

Мнениеот firefly » 21 Фев 2014, 13:07

Здравейте,firefly ...благодаря за мнението Ви :)....Марса ми е в края на 9дом,на 4* от МС и опонира мой У7-Нептун.....наистина сякаш ми е точно предопределено , но ..защо??....и как мога да променя тази енергетика спрямо мен....Отн страха от самота-не знам...може и да има нещо такова,но не го усещам точно като такъв страх/от самота/...дълбоко в себе си усещам,че ми е по-лесно да съм в партньорство ,отколокото сама /във всички сфери на Живота/ СЛВ в 7д,откъдето идва това далечно и размито усещане за такъв страх ...по-скоро не съм смела и стабилна,когато съм сама..нещо такова ...В главния си пост споменах Луната,мислейки,че тя е запомнила и носи енергията на душата ми отпреди и е носител на предишната моя агресия/предвид положението й в натала ми/ и сега ми се дава възможност да я коригирам ,и за това така ярко усещам тази негативност около себе си....това са мои мисли и предположения само...Пожелавам приятна вечер :)[/quote]

Не, Луната отразява в хороскопа твоето ежедневието, т.е цикличността на 28 дни, тя изключително важна, защото наистина показва твоето вътрешно аз и душевност, твоите заложби и много други неща, но не е свързана сама по себе си с носеното на агресия от предишни прераждания. По южният ти възел може да се види с какво идваш, с какви знания, с каква нагласа от предишния си живот. А северния възел показва твоята мисия, с която си дошла и трябва да работиш по него. Ако Марс и Нептун прави аспект това е интересно... но така не може да се интерпретира една астрологическа карта, защото нещата са взамно свързани и се разглеждат в цялост. Нептун има много значения в зависимост от мястото и аспектите с другите планети. Може да означава подсъзнателна сила, всичко в дълбочина, силна интуиция, ясновидство, психично затормозяване, зашеметяващи страсти ,разтърсващи моменти, замъгляване на истинските възприятия и информация,въобще интерпретацията му не е изолирана. Марс в 7 дом дава пререкания и спорове със съпруг , партньор, приятели, но в 9 има съвсем друго значение.... Но ако Марс и твоето Слънце са много близо, може да става дума за изгорен Марс и оттам също да идва подтисната агресия... но това може да ти го каже само астролог като ти погледне картатата. Вероятно някъде на подсъзнателно ниво имаш подтисната енергия, неудовлетвореност, която може да се трасформира като агресия и да се изрази на вътрешен план като автоагресия. Тези вибрации се усещат и се отразяват като нестабилност и пробив. Привличаш хора, които отчитат това като слабост и считат, че могат да доминират над тебе, защото ти им създаваш илюзорното усещане, че си слаба. Дори да си мислиш, че си слаба и се нуждаеш от подкрепа, не е така! Анализирай и виж да ли някъде в поведението ти има индикация за това или в твоите несподелени мисли с другите. Разръчкай се хубаво дълбоко в съзнанието си и постепенно ще започнеш да разрушаваш тази програма. В момента, в който се изправиш сама срещу себе си ще намериш начин да се справиш с тази агресия, която те преследва. Бъди уверена, че ще успееш, защото най-важното е, че осъзнаваш съвсем ясно, че привличаш именно агресивни хора. Това което, е описано в по-горния пост ще ти е от полза, т.е всяка такава визуализация. Ето още една, когато се намираш в критична ситуация и трябва да овладееш агресията и напрежението, които вече са факт. В такива случаи успокой се, концентрирай се на следната картина, представяш си - една красива роза, която израства в пространството между теб и другата страна, виждаш я как напъпва, разтваря лисчетата си, става по-голяма и разцъфтява под твоите грижи . Тя е толкова красива, свежа и ухайна! Задръж съзнанието си, толкова колкото е неубходимо! Отстрешната страна може да е слисана, че така си притихнала и да се опита да те провокира, не се поддавай и запази концентрация! Агресията ще утихне и човекът ще омекне като памук! В по-дългосрочен план опитай йога,медитация, духовни практики и същевременно, ако чувстваш че преливаш от енергия паралелно опитай всеки друг спорт, чрез който може да се изявиш и ти доставя удоволствие! Успех :)
firefly

Мнениеот мой вариант » 06 Мар 2014, 09:31

Здравей!
Просто направи друг избор.
Някога си направила избор да привличаш агресивни хора - твърде е възможно дори да си привлякла такива родители например. Може да си искала да проучиш това състояние или да развиеш нещо в себе си ..
Но ако си приключила с проучването, или с развиването на онази част от себе си, за чието развитие агресията на околните е била необходима съставка,
то сега сега просто направи друг избор ...стига да знаеш какъв.Щото може да се окаже ,че не знаеш какво да правиш със себе си и с живота си без тези агресивни хора.
Поздрави!
П.П. Каквато и да ти е луната или марса, винаги имаш право да направиш избор в живота си! Не се уплитай в много знания за луни и марсове, ами просто се научи да избираш най-доброто за себе си. Въпросът е, ще можеш ли самата ти без тези агресивни хора?Ако не можеш - значи това е най-доброто за теб към момента.
мой вариант
Търсещ истината

Мнениеот Perdurabo » 08 Мар 2014, 10:36

И аз бих казал същото. Атрологичната карта би посочила причини, но от твоето осъзнаване зависи всичко.

Най-дълбокото окултно знание дадено на света е съвсем просто и много ефективно. Знанието, че в теб има съзнавани и несъзнавани процеси. Също така има и съзнавани и несъзнавани мисли. Несъзнавани мисли, които ти не усещаш, но хората около теб биха могли. Всичко това създава у човека "постоянно несъзнавано настроение", което гради нашата съдба.

Един вариант при теб е да имаш потисната, т.е. несъзнавана агресивност, която да не лични външно. Също и пасивна агресивност.

А ти казваш, че се стремиш да бъдеш хармонична и вероятно те е страх да не си агресивна затова потискаш една иначе сигурно здравословна агресия, а потисната тя вече прави пакости. Както казва Учителя Дънов, всеки баланс (хармония) е причина за последващ дисбаланс.

Приеми себе си, агресивността ще излезе, ще видиш, че може да е просто стимул за живот.

Препоръчвам арт терапия, евентуално психотерапия. Може да са доста ефективни цветните есенции на д-р Бах (конкретно направена за теб комбинация).
Аватар
Perdurabo
Търсещ истината

Назад към Общ форум