Рязкото издигане на кундалини...

Дискусии за личното и духовно развитие
vladdrakola
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2013, 11:10

Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от vladdrakola »

Здравейте аз сам много голям фен на сайта. Много е хубав с невроятни и много интересни и поучителни статии . От около година и половина се занимавам с йога, но рязкото издигане на кундалини при мен не бе издигнато от йога практика и медитация както си трябва,а от натрупания стрес по него време. Баща ми беше получил сърдечен удар аз бях единствния човек с него в болницата обади се първо на мен и заедно отидохме в боницата с линейката . Чаках отвън с часове докато му правиха куронарография без никой да излезе и да ми каже какво е състоянието му . След този случй слава на Бога баща ми прескочи трапа и се оправи ест. с една шепа лкарства която го поддържа, но важното е че е до мен сега ! Мисля, че този случй бе последната капка, която преля моята чаша ! След около месец и нещо отидох на гости на сестра ми във Варна. Преди 4-5 години тренирах професионално волейбол, но бях спрял от доста време заради болки в кръса. Отидохме с нея и приятели да поиграем на плажа. Когато започнахме да играем нямах проблем, но в последствие започнах да се задъхвам и незнаех защо, но продължих да играя ! След това преживях една от най-страшните кризи в живота си добе, че сестра ми беше при мен ! Започна такова сърцебиене, че имах чувството, че получавам инфаркт имах чуството, че сърцето ми ще гръмне ! Не знам за кръвното ми нямаше как да го измерим ! След като отшумя вечерта се повтори всичко тогава отидохме до спешното във Варна, но кризата ми беше по различна. Осевен лудото сърцебиене буквално бях като парализиран цялото ми тяло беше като вдървено,трудно дишах . След като отидохме на болкницата ми измериха кръвно, беше около 180- 120 ! Казаха ми, че е нервна криза изписах ми успокойтелни и стандартните неща ! След този случей започнах да имам доста здравословни проблеми от най-различен характер: с пикочо-половата система гастрита ми се влуши ужасно, както никога до сега започнаха алергични реакции честа замаяности други. След дълго лутане по различни доктори и специалисти и дадени пари на вятъра от родителите ми който много се притесняваха какво ми е и не знаеха как да ми помогнат аз започнах да се занимавам с йога . Там се запознах с прекрасни хора и най-вече ръководителката на групата, която е един от най-прекрасните и лъчезарните хора.Човек който ми отваряше от ден на ден очите какво ми се случило и беше незаменим психолог за мен и нещо много повече от доктор ! Сега в днешно време знам какво ми има уча се как да го приемам и изживявам ! Някой доктори го наричат нервна криза, психическо разтройстово и какво ли не. Но те отричат най-важното това, което ми се случило не че не го знаят просто е против техните правила да го обяснят така, а именно рязкото издигане на енергията кундалини. Днес вече енергията ми върви свободно и достига до гърлената чкра и мога да я усетя да изживя това вълшебство ! За добро или лошо това е отключено в мен и сега се уча как да го контролира и изучавам ! Но аз съм пропуснал базисната чакра първата чрез това рязко издигане не съм имал възможността и знанието как да я стъбилизирам и заземя. В резултат на това сега от време на време се стряскам от някой неща който са доста проси примерно едно падане на някоя чаша или просто всичко неочквано ме стряска. Както и някой страхове койот също мисля, че са сързани с базисната основа на първа чакра ! Ако някой може да ми даде съвет някой минал по подобен път като моя или има компетентност и желанието да сподели мнението си по този въпрос ще го прочета с удоволствие !
Последно промяна от vladdrakola на 22 Яну 2013, 06:26, променено общо 1 път.
Аватар
voltmachine
Lightworker
Мнения: 18
Регистриран на: 21 Сеп 2012, 13:13

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от voltmachine »

Аз също имам проблем с долните три чакри. Мисля че от активиране на първата ще успеят да се заредят и другите две.
Ето последния ми резултат: http://www.newage.bg/tr/2552

Единия метод който пробвах е от ченълингите на Хаторите - основното упражнение което те дават е заземяване на праничната тръба с медитация. Праничната тръба трябва да се визуализира че стига дълбоко в земята почни до ядрото, и по нея да се тегли енергия нагоре. Така се получава силно заземяване. Особено когато се комбинира с визуализация на тръбата и нагоре се получава много стабилно състояние на енергията и съзнанието. Тялото и енергията се усещат здраво фиксирани и в двете посоки.

Ето медитацията:
При първото упражнение вдишвате нагоре по праничната тръба, която е свързана със Земята. Извършвате едно вдишване от Земята нагоре в праничната тръба, и след това релаксирате и с помощта на една въздишка го оставяте да ви напусне. После, при второто вдишване, вдишвате въздуха над главата, вкарвайки небесна енергия в праничната тръба на тялото, и след това го издишвате отново с лека въздишка. Опитайте няколко пъти, докато не усетите отчетливо потока от енергия в праничната тръба.
Тук е цялата статия за праничната тръба и медитацията: Хатори: Човекът като енергийна система

Друго което използвам за насочване на енергия към първа чакра е ходене бос навън през лятото и извършването на физическа работа.
"Ние не сме човешки същества, които понякога имат духовни преживявания,
ние сме духовни същества, които понякога имат човешки преживявания"
vladdrakola
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2013, 11:10

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от vladdrakola »

Благодаря много за информацията и сайта :)
tantra_s
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2013, 19:21

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от tantra_s »

Доколкото са ми познати тези науки няма как да достигнете 5 гърлена или Вишудха без да преминете през долните 4 чакри. :)
vladdrakola
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2013, 11:10

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от vladdrakola »

Ами да това е повече от логично никой не казал, че не минавам през тях върпоса е, че когато е отключено по такъв неестествен начин заземяването липсва ! Но това не означава, че муладхара първата чакра или по горните до гърлената не са ми отворени ! Прочети малко за заземяването в сайта има интересни теми ! Аз в момента си обогатявам в тази насока знанията :) ;)
tantra_s
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2013, 19:21

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от tantra_s »

Самата фраза 'издигане' на Кундалини може би крие някъкво просто обяснение на нещата ! На мен логиката ми идва от тантра (секс практиката) и там нещата са общо взето отдолу нагоре без някои изключения. Не съм много запознат с тай ци въпреки ,че са ми се случвали някои доста интересни неща :)))...Успех
vladdrakola
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2013, 11:10

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от vladdrakola »

За отключването и издигането на кундалини има не един начин, а безброй понякога това се случва и без да го искаме ! :)
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от Holydream »

Точно така е, къде чукаш, къде се отваря? :) За непросветени, неопитни и незапознати може да се усети и малко страшничко... :D
galina
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Дек 2013, 12:01

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от galina »

Аз искам да разкажа моята история за рязкото издигане на кундалини и за това как тръгнах по съшият път като момчето или мъжът,който написа тази статия.Вярвам абсолютно на това,което пише той за големия стрес и връзката му с рязкото издигане на кундалини и усещанията, които имаш в този момент.Случи се една вечер към 10 часа,гледах филм и изведнъж погледа ми се премрежи ,получих едно усещане,че съм в безвъздушно пространство и с мъка контролирах движенията си ,а също така и дишането ми беше затруднено.Как да е се добрах до спалнята и легнах в леглото ,тогава ме заля някаква горещина отвътре и след секунди започна да излиза от пол. ми органи навън.Това продължи около половин час или 45 мин.Не знаех какво се случва с мене и се уплаших естествено.На следващия ден се случи същото ,но придружено със сърцебиене и болки в гърдите.По спешност ме приеха в кардиологията в Ямбол и там се повтори същото ,придружено с тази горещина излизаща отдолу.Направиха ми необходимите изследвания и дори коронарография,но се оказа,че няма данни за инфаркт и не съм с артериално заболяване.Казаха ми ,че ако имам пак болки в гърдите,то това не се дължи на сърдечно заболяване и ме изписаха.От тогава тръгнах по доктори,като Вас,в един момент горещината изчезна,но пристъпите продължиха,като се бяха изменили -сърцебиене,вътрешен тремор,болки в главата и гърдите ,трудно поемане на дъх,парализиране на крайниците много мъчително състояние.Панически атаки-диагнозата.Но началото сложи издигането на кундалини,вследствие на голям стрес или свръхнапрегнато състояние на нервната система.Точно преди месец бяхме катастрофирали,имахме проблеми между нас,а никой не отстъпваше,след катастрофата стояхме 3-4 часа на студа в снега докато дойде полицията.Простудата и уплахата са много сериозен стрес за физ. и мент. тяло.От тогава минаха 2 години и аз все така се уча да се справям с тези състояния,имам малък напредък,но усещам,че преодолябането ще бъде продължителен и труден процес,затова трябва да се въоръжа с търпение.Колкото до страха,да, това е цялата причина при нас,но с него трябва да постъпваш много деликатно,защото може да се ядоса и тогава ще те мъчи почти непрекъснато.По добре го обикни и му напомняй,че той работи за теб,а не против тебе в този живот.Йога не е най-добрия начин за справяне със страха,чакрите се балансират за да тече енергията свободно,но страха е в нашето ДНК,запаметен е от минали животи и при приблизително същия по големина стрес отключва част от нашата Акашова памет,кундалини се издига без да сме подготвени за това,за да ни спаси,не забравяйте колко много усилия са нужни на йогите да я помръднат.Защо я искат защото тя ни води на някъде и те много добре знаят накъде-към Акашовите записи.Тогава,когато кундалини е задействана и е добито умението да я контролираш,ти може да придобиеш всичкото знание на света,можеш да живееш в това и други измерения,придобиваш много дълъг живот,може би 1000 години.Вие какво си мислите,че йогите го правят,само за да живеят с по-добро здраве.Не,йогата е нещо,което много трудно можеш да разбереш,то е повече психика, отколкото физика и за да го разбереш,първо трябва да ти се изясни целта на този начин на живот,а йогите не ти го разясняват,защо?Обучават ви,да ,защото,това е част от техните правила,да помагат на хората,които са болни психически-нетрябва да има психично болни хора в този момент на планетата,пък и паричките си струват!Не ви съветвам нищо,коя съм аз ?Просто ме е яд на такива хора,които печелят от това,което са длъжни да направят,защото по-този начин пак разграничават хората-на хора,които имат възможност да платят,за да изкарат курса по йога и на такива,които не могатАко го направят безплатно или с една символична сума,представяш ли си,колко хора ще го посетят,на колко хора,ще бъде помогнато,но и те като всички обичат платежоспособните.Вие сте чували за състоянието преди смъртта и за това,че хората точно преди смъртта си задействат кундалини,тя ги отвежда в това място където се пази знанието за света,всеки минава от там ,когато се ражда или умира.А когато се върнат те се радват на съвършено здраве,огрени са от светлина и любов,повечето са ясновидци или екстрасензи,защото са се докоснали до това място с помощта на кундалини.Но кундалини,ако не се използва правилно и с чисти сърце и мисли,може да те унищожи.Вижте баба Ванга,тя се напечели на пари,няма значение,че е живяла скромно,помагала е ,но е приемала подаръци и пари.А Преподобна Стойна не е !Това искат йогите,истинските йоги,знаят какъв живот могат да притежават ако подчинят кундалини,те никога няма да ви вземат пари,за нищо на света,така,че вие си правете изводите.Това,което трябва да направите е само да се справите сами с това,което се случва с вашето тяло,но без страх,в този живот нищо не ви заплашва,освен вие самите,мяркали сте по филмите как някой се бие с някой друг и когато другия си сваля маската се оказва,че е той самия,спомнете си изражението му в този момент...и тогава ще разберете какво трябва да направите ...! Извинете ме ,но това исках да кажа на човек,който е изживял същото състояние като моето,чувствам го близък и му пожелавам да бъде силен и твърд като скала!Освен това му изпращам цялата си любов.!
Astra
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2014, 09:49

Re: Рязкото издигане на кундалини...

Мнение от Astra »

Здравейте Галина,
на този сайт попаднах случайно от една препратка и няколко дни вече чета на метода"където попадна".Да ви кажа нищо не разбирам от йога и кундалини/въпреки ,че веднага направих справка какво значи това/.Даже не знам и какво ме кара сега да пиша,но просто искам да кажа ,че някак си от вътре ми идва напълно да ви подкрепя в това,което сте споделили.Мисля че още тези дни ще отида да се запиша на курс по йога и след време може и аз да има какво да кажа. :D
Публикувай отговор