Религиите и Еволюцията на Съзнанието

За търсещи, това което не се купува и продава, а само се дарява
Аватар
Mia
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2014, 08:28

Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от Mia »

Иска ми се да чуя мнението ви за религиите, или така нареченото религиозно съзнание, и еволюцията на Съзнанието, или духовната еволюция.
Съвместими ли са или не?

Според мен, религиите са само едно стъпало по пътя на духовното развитие. Но то е на много ниско ниво и съвсем не е достатъчно. Напротив, всеки един духовно пробуден индивид, на първо място отхвърля религиозните догми, традиции и ритуали, като вехти и ненужни. Духовно пробуденият човек, осъзнава, че те са едни ограничения, поставят те в рамка и ограничават мисленето и съзнанието.

Най-странно ми е, как уж интелигентни и образовани хора, продължават да вярват в религиозните измислици! :!:
Вие, какво мислите?
star
Търсещ истината
Мнения: 22
Регистриран на: 25 Фев 2013, 18:45

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от star »

Всичко опира до осъзнаване, развитие на човека като такъв.
Дали ще казваш "Бог" или "Вселенски разум", "съществуване", "универсална любов" или по някакъв друг начин, не е от значение.
Религията е това - връзката на човека със самия себе си и с другите. Със съществуването, съществуващото...Едва ли вече има човек на тая планета, който да не вижда какво става когато се стремиш към материални придобивки, а отношенията ти с другите хора са мизерни и живееш посред страх, омраза, експлоатация, отхвърляне и ненавист.

Мисля, /не само аз/, че именно това ще се развива в Новата Епоха - ще се развиваме духовно, т.е. да имаме правилни отношения между нас и всеки с всеки да се обича, уважава, харесва и приема.
Аватар
Mia
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2014, 08:28

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от Mia »

star написа:Всичко опира до осъзнаване, развитие на човека като такъв.
Дали ще казваш "Бог" или "Вселенски разум", "съществуване", "универсална любов" или по някакъв друг начин, не е от значение.
Религията е това - връзката на човека със самия себе си и с другите. Със съществуването, съществуващото...Едва ли вече има човек на тая планета, който да не вижда какво става когато се стремиш към материални придобивки, а отношенията ти с другите хора са мизерни и живееш посред страх, омраза, експлоатация, отхвърляне и ненавист.

Мисля, /не само аз/, че именно това ще се развива в Новата Епоха - ще се развиваме духовно, т.е. да имаме правилни отношения между нас и всеки с всеки да се обича, уважава, харесва и приема.
Дано в бъдеще хората стават все по-човечни и все по-осъзнати, защото това което виждаме е, че релгиите не правят хората нито по-човечни, нито по-осъзнати. Факт е, че те самите не могат да спрат нито омразата, нито невежеството, нито насилието което властва в света.
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от Holydream »

Според мен религиите по-скоро пречат и ни дърпат назад в еволюцията, отколкото да ни помагат! Казват и говорят нещичко, но и страшно изопачават истината... Това е най-висшата манипулация и недопустима заблуда за човечеството! Те се възползват от страданието, мъката и болката на хората и все още не са си влезли в ролята истински! Да ме простят свръх убедените и уж духовни личности, но всеки един човек има право на собствено мнение, а аз изказвам лично моето, така както го и усещам... Еволюцията на съзнанието става чрез нашите собствени мисли, чувства, усещания, действия и постъпки, не се получава по начертан път някъде отвън! ;)
тони
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2014, 19:22

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от тони »


препоръчвам филма на тези който не са го гледали
star
Търсещ истината
Мнения: 22
Регистриран на: 25 Фев 2013, 18:45

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от star »

Mia написа:
star написа:Всичко опира до осъзнаване, развитие на човека като такъв.
Дали ще казваш "Бог" или "Вселенски разум", "съществуване", "универсална любов" или по някакъв друг начин, не е от значение.
Религията е това - връзката на човека със самия себе си и с другите. Със съществуването, съществуващото...Едва ли вече има човек на тая планета, който да не вижда какво става когато се стремиш към материални придобивки, а отношенията ти с другите хора са мизерни и живееш посред страх, омраза, експлоатация, отхвърляне и ненавист.

Мисля, /не само аз/, че именно това ще се развива в Новата Епоха - ще се развиваме духовно, т.е. да имаме правилни отношения между нас и всеки с всеки да се обича, уважава, харесва и приема.
Дано в бъдеще хората стават все по-човечни и все по-осъзнати, защото това което виждаме е, че релгиите не правят хората нито по-човечни, нито по-осъзнати. Факт е, че те самите не могат да спрат нито омразата, нито невежеството, нито насилието което властва в света.
Не, религията не ни прави по-човечни и по-осъзнати, но науката също не ни прави такива...мисля, че си е до човека, до това, което носи отвътре.
Ако отвътре човека има стремежа и желанието да живее добре, той и тези около него, да не причинява страдание и да не бъде приемник и проводник на зло в този свят, ще се развива :) в правилната посока. Ако живеем безсъзнателно и не наблюдаваме и възпитаваме ума си, какво влиза и излиза от него, какво задържаме в него, и мислим безконтролно каквото дойде, това носи страдание, тровим пространството и това страдание се връща върху нас.

За в бъдеще, убедена съм, че старата епоха, стария живот и отношения неминуемо ще рухнат. За всички е ясно, че не може още дълго да продължава така...
Енергията се променя, всичко се променя, но Нова Епоха ще има само тогава, когато ние, всеки един човек, стане проводник и изразител на тази нова епоха и отношения. Бъди промяната, която искаш да видиш в света /Ганди/.
Caramel
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2015, 12:02

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от Caramel »

Религиозността е ..знам ли.. нож с две остриета. Наблюдавам личности, който се имат за вярващи (в религиозен аспект), а всичко в поведението им крещи обратното. Може би възприемат Бог като нещо, създадено да им служи, озоват ли се в трудни моменти. Кой знае.
От друга страна, поне Библията, блика от недосмислици. Тя създава може би тази грешна представа, обърква. Представен Господ като милосърден и всеопрощаващ и едновременно като наказващ и съдещ. Да не говорим визията за ада и рая. Глупаво. Поради същата причина по-последователните хора намират своите основания да не вярват в Бог, виждайки липсата на особен смисъл в религиозните книги/религиозната мафия и пр. Затова донякъде ги разбирам (атеистите).
Също така не вярвам, че е нужно непременно човек да е религиозен/вярващ, за да изживее един правилен и смислен живот. Достатъчно е да има чувство за съвест.
rebel2412
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Сеп 2018, 11:08

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от rebel2412 »

По мое мнение религиите само ни пречат. Защо да вярваме в бог, който забранява всички удоволствия, наказва, издига се чрез страх и вина, отрежда на жените роли на слугини, ползвани само за разплод? Да, може би има по-висша сила. Но аз не бих вярвала в такъв бог. Съжалявам, ако обиждам някого така, но това е моето мнение.
Аватар
Mia
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2014, 08:28

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от Mia »

Здравейте! :)
Как вървят нещата при вас?
Какво мислите за пандемията?
Ivo
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2021, 13:10

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнение от Ivo »

Религиите...
Създадени са от хора.
По този начин, за мен това означава само едно, те са за да служат на тези хора.
Някога, църквата (или съответните алтернативи в другите религии) е казвала кое, и как ще стане, това не е ли власт?
Това е модел на управление, човешката маса има нужда да и се казва какво да прави, това е факт, не е мое прозрение.
Преди време, когато нашите предци видели огън, те със страхопочитание бягали от него. Нормално, без знанието за това физическо явление, трябва да се пазиш.
Някъде там, не знам дали Прометей е отговорен, но тези малко хора които са узнали за силата на огънят, са станали шамани, или водачи, или както и да са ги наричали.
Тези хора, аз ще ги наричам шамани, са прозрели, че могат да вършат почти нищо, но да казват че правят чудеса, и по този начин те си осигуряват блага. Няма да ходят на лов, няма да излагат живота си на риск, няма да мръзнат във лютата зима, и така нататък - няма.
Вече имаме привилегия, а останалите да вършат гадната работа.
Разбира се, шаманът ще каже, аз ще ви пазя, ще държа огънят жив, ще е хубаво във пещерата, за това обаче, трябва да съм тук, и да правя своето вълшебство.
Това е логиката според мен, аналогията е винаги тази, просто се сменя концепцията, и се нарича по нов начин, било е религия, после политика, кой знае какво ще е новото заглавие.
Целта е само една, а именно управление на най-важният ресурс - човека.

Относно пандемията Mia, мисля по същият начин, това е управление на масите.
Излязоха какви ли не статистики, и справки, проучвания, за по духовните хора и усет с Висше.
Но ето вече второ лято, всичко се държи от този призрак наречен Корона 19.
Резултатите аз ги виждам, а вие?
Инфлацията тръгна, нали така?
Всичко започна да поскъпва, защо ли...

Не търся бог, защото той е създаден от хора, търся своят Създател, търся го във всичко що съм, що са околните, и що ме заобикаля, прозренията идват бавно, но знам ли за какво съм бил създаден?!
Знам, че няма нищо не логично, и то не говоря за нашата човешка логика, тя е по-скоро скромна.
Говоря за идеята, за нас, да сме, да творим, да се развиваме, за да сторим това което на свой ред ще е нужно.
Няма как да знаем каква е идеята на този свръх интелект, ама за сега, да си върша аз нещата, а ако е възможно, ще разбера.

Здраве и Обич!
Публикувай отговор