Интересна конфигурация?

Как да използваме Фън Шуй в интериора и екстериора

Модератор: Банко Пиронков

dani_fly
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 12:52

Интересна конфигурация?

Мнение от dani_fly »

Усилено търся помощ за да си изясня влиянието на къщата, която искам да купя за да живея в нея със семейството си. Всъщност това е втори етаж от къща с двор [img]
etaj1.jpg
etaj1.jpg (119.67 KiB) Преглеждано 32473 пъти
[/img]. Гърбът на къщата както измерих с компаса е на 30 радуса в ляво от севера, т.е. на северозапад. Според мен си има и дракона, и тигъра, и феникса - за костенурката не съм много сигурен...
Аз и съпругата ми сме дуй, а малкият ни син е кун /родени съответно на 29.08.75; 12.01.74; 06.12.2013/
Каква корекция може да се направи когато входната врата е в най-дясно положение гледано отвътре и кое има по-голяма тежест - самия етаж или входа в къщата от който стълвище води към етажа или...
[img]
Plan.jpg
Plan.jpg (35.3 KiB) Преглеждано 32473 пъти
[/img]
r7777
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2014, 00:35

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от r7777 »

Мoмче.в тази къща ще имаш големи неприятности,ако и не са започнали..
Къщата е стара,най-голяма тежест имат основите,трябва да се усилят.Има пукнатини на 2-етаж в задната част..има и мухъл.
Ти си доста объркан по отношение на нея,струва ти се изгодна като цена,но не е там въпроса...Както и да е,потърси или изчакай за друга оферта.В къщата има и негативна енергия,която ще влияе не-добре на твоята съпруга.Не планирай детската стая в колелото!
dani_fly
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 12:52

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от dani_fly »

Интересно изказване r7777, но как разбра всичко това от една снимка? Извинявай, не те познавам и затова не знам как да приема мнението ти..., т.к. не е много свързано с въпроса ми за Фън Шуй конфигурацията. :)
Аватар
Банко Пиронков
Фън Шуй консултант
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Ное 2012, 10:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от Банко Пиронков »

Ако не е много късно, да се включа и аз. Съжалявам, но в края на миналата година ми беше доста натоварено по ред причини, включително презентацията и разпространението на книгата ми ФЪН ШУЙ ЗА БЪЛГАРИ, затова не съм влизал отдавна във форума, а лични съобщения не съм имал.
Конкретно - здравината и устойчивостта на къщата са първостепенни, без значение какъв Фън Шуй има тя. Лошият външен вид предполага сериозни ремонти, вкл. и на покрива (или поне обследване).
На зададените въпроси не може да се отговори кратко и еднозначно без оглед на място. Важна е радиестезичната проверка за геопатология. Само на база дадения план бих препоръчал смяна на местата на спалнята и кухнята.
ФЪН ШУЙ ЗА БЪЛГАРИ
www.feng-shui.bg
dani_fly
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 12:52

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от dani_fly »

Благодаря за отговора и честито за книгата! Все още имаме пречки относно закупуването :-(
И все пак, за мен е объркващо кое се приема за вход, на къде е насочен и съответно коя от западните къщи е? Основния вход е долу с предверие от което по стълбище се качваме в жилищната част...
Аватар
Банко Пиронков
Фън Шуй консултант
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Ное 2012, 10:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от Банко Пиронков »

Когато определяме дома към източна или към западна група, не гледаме входа - критериите са други. Наистина, в литературата и по форумите може да се видят и мнения, според които мястото на входа определя всичко, но това не е начинът, по който работя.
Според измерените посоки (ако измерването е точно), това е западна къща. Предложения за разпределение и анализ на такива къщи се прави в проекта по Фън Шуй; там се дават и препоръките за обитаване на всеки член от семейството.
На практика има няколко методики за анализ на жилищата, като припокриването между тях е в малка степен. Възможно е по различните школи някоя стая да бъде с променлива полезност.
ФЪН ШУЙ ЗА БЪЛГАРИ
www.feng-shui.bg
dani_fly
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 12:52

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от dani_fly »

Не всичко е идеално в нашите условия, но каква може да е корекцията, ако и двамата съпрузи принадлежат към западните, а се налага да жмвеят в източна къща?
Аватар
Банко Пиронков
Фън Шуй консултант
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Ное 2012, 10:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от Банко Пиронков »

Няма никакво значение в каква къща живеете, отнесено към групата, в която сте.
Всяка къща има своите 4 добри и 4 лоши зони - с това трябва да се съобразявате. Зоните не зависят от това, в коя група сте.
ФЪН ШУЙ ЗА БЪЛГАРИ
www.feng-shui.bg
dani_fly
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 12:52

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от dani_fly »

Благодаря за отговора! Явно опростяването на нещата от Р.Уебстър и др. всъщност са дори по-объркващи, ако не си вникнал в същността на енергията :-)
Според вас как би повлияло на стая, ако тавана и е изрисуван като небе? Така всъщност той изчезва ли?... Как един фототапет на открито пространство на стената срещу кухнята би повлиял на ци?
Аватар
Банко Пиронков
Фън Шуй консултант
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Ное 2012, 10:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Интересна конфигурация?

Мнение от Банко Пиронков »

В крайна сметка всичко, което правим, е за човека, затова се стараем да има енергийна хармония, тъй като това влия добре на хората.
Цветът на тавана е без значение, стига да си го харесвате. Същото е и със стените. Съветите да се боядисва южната стена в червено, а северната в черно са плод на недостатъчно разбиране на основните класически постулати.
Ако фототапетът ви харесва, значи и Ци ще бъде благоприятна на това място.
ФЪН ШУЙ ЗА БЪЛГАРИ
www.feng-shui.bg
Публикувай отговор