Означава ли творчеството че сме свръзнани с източника?

Дискусии за личното и духовно развитие
mitaka_84
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2012, 15:24

Означава ли творчеството че сме свръзнани с източника?

Мнение от mitaka_84 »

Смятате ли, че след като човек намери някаква форма на творческа изява във физическия свят, това означава че е открил пътя към своята духовна същност?

Знам, че физическият ни живот сам по себе си е творчески израз, но и усещам, че когато човек открие начин да свърже своята интуитивната и творческа страна с физическото, което го заобикаля, то той постига някаква хармония и обединение.

Въпроса ми е това обединение ли е с вашата истинска същност, дори и да не сте достигнали до духовната осъзнатост?

Ще ви бъда благодарен ако споделите своите идеи.
Аватар
denito_87
Търсещ истината
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2012, 15:13

Re: Означава ли творчеството че сме свръзнани с източника?

Мнение от denito_87 »

Аз съм чувала, че тази творческа изява и като цяло вдъхновение идват след яденето на т.нар. магически (халюциногенни) гъби? Някой знае ли нещо по въпроса?
stonetales
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Фев 2013, 20:24

Re: Означава ли творчеството че сме свръзнани с източника?

Мнение от stonetales »

Мисля, че би било добре да установиш за себе си какво е "творческа" изява?
Ако събираш пари за бедните или пък месиш хубав хляб в пекарната и ти е добре от това - Творчество ли е или не. Нали и по двата начина спасяваш/подпомагаш човешки животи.

Е - ако рисуваш или пишеш - това също подпомага.

Искам да кажа - едва ли само творчеството и то точно обусловено като такова, а не само и просто работа някаква, са Път към духовната ти същност.
Нали каквото и да се опитваш да подобриш в този свят- храна, продукт или песен - ти го правиш чрез подсъзнателната ти връзка с тази Твоя духовна същност - търсиш някъде из безкрайното Информационно поле.

Дори и да не е пълно обединение, то е доста пряк път - просто продължавай:)
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Означава ли творчеството че сме свръзнани с източника?

Мнение от Holydream »

Благодаря, Митаче, хубава тема, чудесен въпрос! Недоумявах защо страшно ми допадат и харесват творците, а то ето за какво било... :D Мисля, че човека, който е проявил творчество непременно е свързан с Източника, но може би все още не го е осъзнал... Та нали той самият е Творец! Който е проявил и изявил своето вътрешно е получил прекрасен подарък от него! ;) Според мен, макар и без видимите доказателства трябва да сме свързани! Друг е въпросът, когато осъзнато насочваме и търсим да проявим своята истинска същност, свързани с Източника... На такива ми приличат духовното проявление и истинската връзка! Мисля, че нещо такова предстои в бъдещето на човечеството! Пожелавам на всички успех и пълноценно откриване и реализиране на истинския Аз!
sarceto
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Авг 2014, 22:05

Re: Означава ли творчеството че сме свръзнани с източника?

Мнение от sarceto »

Zdraveite!

Moje bi tvoiata duhovna sashtnost e otkrila patia kam teb ;)
The first sign of a Soul contact is conscious creativity :)


mitaka_84 написа:Смятате ли, че след като човек намери някаква форма на творческа изява във физическия свят, това означава че е открил пътя към своята духовна същност?

Знам, че физическият ни живот сам по себе си е творчески израз, но и усещам, че когато човек открие начин да свърже своята интуитивната и творческа страна с физическото, което го заобикаля, то той постига някаква хармония и обединение.

Въпроса ми е това обединение ли е с вашата истинска същност, дори и да не сте достигнали до духовната осъзнатост?

Ще ви бъда благодарен ако споделите своите идеи.
Публикувай отговор