Религиите и Еволюцията на Съзнанието

За търсещи, това което не се купува и продава, а само се дарява

Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнениеот Mia » 18 Апр 2014, 08:44

Иска ми се да чуя мнението ви за религиите, или така нареченото религиозно съзнание, и еволюцията на Съзнанието, или духовната еволюция.
Съвместими ли са или не?

Според мен, религиите са само едно стъпало по пътя на духовното развитие. Но то е на много ниско ниво и съвсем не е достатъчно. Напротив, всеки един духовно пробуден индивид, на първо място отхвърля религиозните догми, традиции и ритуали, като вехти и ненужни. Духовно пробуденият човек, осъзнава, че те са едни ограничения, поставят те в рамка и ограничават мисленето и съзнанието.

Най-странно ми е, как уж интелигентни и образовани хора, продължават да вярват в религиозните измислици! :!:
Вие, какво мислите?
Аватар
Mia

Re: Религиите и Еволюцията на Съзнанието

Мнениеот star » 22 Апр 2014, 20:00

Всичко опира до осъзнаване, развитие на човека като такъв.
Дали ще казваш "Бог" или "Вселенски разум", "съществуване", "универсална любов" или по някакъв друг начин, не е от значение.
Религията е това - връзката на човека със самия себе си и с другите. Със съществуването, съществуващото...Едва ли вече има човек на тая планета, който да не вижда какво става когато се стремиш към материални придобивки, а отношенията ти с другите хора са мизерни и живееш посред страх, омраза, експлоатация, отхвърляне и ненавист.

Мисля, /не само аз/, че именно това ще се развива в Новата Епоха - ще се развиваме духовно, т.е. да имаме правилни отношения между нас и всеки с всеки да се обича, уважава, харесва и приема.
star
Търсещ истината

Мнениеот Mia » 05 Май 2014, 07:16

star написа:Всичко опира до осъзнаване, развитие на човека като такъв.
Дали ще казваш "Бог" или "Вселенски разум", "съществуване", "универсална любов" или по някакъв друг начин, не е от значение.
Религията е това - връзката на човека със самия себе си и с другите. Със съществуването, съществуващото...Едва ли вече има човек на тая планета, който да не вижда какво става когато се стремиш към материални придобивки, а отношенията ти с другите хора са мизерни и живееш посред страх, омраза, експлоатация, отхвърляне и ненавист.

Мисля, /не само аз/, че именно това ще се развива в Новата Епоха - ще се развиваме духовно, т.е. да имаме правилни отношения между нас и всеки с всеки да се обича, уважава, харесва и приема.

Дано в бъдеще хората стават все по-човечни и все по-осъзнати, защото това което виждаме е, че релгиите не правят хората нито по-човечни, нито по-осъзнати. Факт е, че те самите не могат да спрат нито омразата, нито невежеството, нито насилието което властва в света.
Аватар
Mia

Мнениеот Holydream » 09 Юли 2014, 10:11

Според мен религиите по-скоро пречат и ни дърпат назад в еволюцията, отколкото да ни помагат! Казват и говорят нещичко, но и страшно изопачават истината... Това е най-висшата манипулация и недопустима заблуда за човечеството! Те се възползват от страданието, мъката и болката на хората и все още не са си влезли в ролята истински! Да ме простят свръх убедените и уж духовни личности, но всеки един човек има право на собствено мнение, а аз изказвам лично моето, така както го и усещам... Еволюцията на съзнанието става чрез нашите собствени мисли, чувства, усещания, действия и постъпки, не се получава по начертан път някъде отвън! ;)
Holydream
Търсещ истината

Мнениеот тони » 22 Окт 2014, 18:42

препоръчвам филма на тези който не са го гледали
тони

Мнениеот star » 24 Апр 2015, 18:11

Mia написа:
star написа:Всичко опира до осъзнаване, развитие на човека като такъв.

Дано в бъдеще хората стават все по-човечни и все по-осъзнати, защото това което виждаме е, че релгиите не правят хората нито по-човечни, нито по-осъзнати. Факт е, че те самите не могат да спрат нито омразата, нито невежеството, нито насилието което властва в света.

Не, религията не ни прави по-човечни и по-осъзнати, но науката също не ни прави такива...мисля, че си е до човека, до това, което носи отвътре.
Ако отвътре човека има стремежа и желанието да живее добре, той и тези около него, да не причинява страдание и да не бъде приемник и проводник на зло в този свят, ще се развива :) в правилната посока. Ако живеем безсъзнателно и не наблюдаваме и възпитаваме ума си, какво влиза и излиза от него, какво задържаме в него, и мислим безконтролно каквото дойде, това носи страдание, тровим пространството и това страдание се връща върху нас.

За в бъдеще, убедена съм, че старата епоха, стария живот и отношения неминуемо ще рухнат. За всички е ясно, че не може още дълго да продължава така...
Енергията се променя, всичко се променя, но Нова Епоха ще има само тогава, когато ние, всеки един човек, стане проводник и изразител на тази нова епоха и отношения. Бъди промяната, която искаш да видиш в света /Ганди/.
star
Търсещ истината

Мнениеот Caramel » 18 Авг 2015, 12:24

Религиозността е ..знам ли.. нож с две остриета. Наблюдавам личности, който се имат за вярващи (в религиозен аспект), а всичко в поведението им крещи обратното. Може би възприемат Бог като нещо, създадено да им служи, озоват ли се в трудни моменти. Кой знае.
От друга страна, поне Библията, блика от недосмислици. Тя създава може би тази грешна представа, обърква. Представен Господ като милосърден и всеопрощаващ и едновременно като наказващ и съдещ. Да не говорим визията за ада и рая. Глупаво. Поради същата причина по-последователните хора намират своите основания да не вярват в Бог, виждайки липсата на особен смисъл в религиозните книги/религиозната мафия и пр. Затова донякъде ги разбирам (атеистите).
Също така не вярвам, че е нужно непременно човек да е религиозен/вярващ, за да изживее един правилен и смислен живот. Достатъчно е да има чувство за съвест.
Caramel

Назад към Еволюция на съзнанието