Прераждаме ли се?

Натрупване и отработване на кармата, планиране на инкарнацията
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Прераждаме ли се?

Мнение от Holydream »

Здравейте и от мен! Вярвам, че се прераждаме, иначе животът би изгубил смисъла си! Предполагам просто си оставяме тези дрешки с настоящото калъфче и се подновяваме с нови... Това, че ни е изтрита информацията от базата с данни и нямаме памет никак не ми харесва и желая в бъдещето на човечеството да се промени! :lol: Сега нямаше да се блъскам да свързвам детайли, които нищо не ми говорят и си нямам и на понятие какво биха могли да означават... :) Вярата е нещо, на което се надяваме със сърцето си, в никакъв случай с ума и е твърда увереност в невидимото... Тя не е и възможност, а е всекидневен избор за всеки един от нас! Тя просто води и отваря вратички! Свободни сме сами да избираме кое за нас е истина и кое не е, но с това поемаме и отговорност за собствения си живот! Много интересно пътуване се получава като вярваш и усещаш, че няма край! Отваря се от само себе си нов смисъл, пристига ново знание, изникват нови усещания и т.н. Но в какво и накъде ли ще ни отведе пътят и ще можем ли отново да избираме?...
Sabatina
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Фев 2015, 15:10

Re: Прераждаме ли се?

Мнение от Sabatina »

Преди вярвах в прераждането на душите, но един ден логиката ми откри следното:
Бог е любов нали? Тогава къде е тази негова безусловна любов ако тя така ни РАЗМАЗВА по веригата на преражданията, че някрая си загубил истинската си идентичност. Аз, както и вие сме Божии творения и сме уникални и неповторими /изключвам клонинги :)/ и борбата между Бог и Сатана е за всяка една душа. Исус ми предлага план изпълнен с любов, в който аз мога да бъда АНГЕЛ! Е....избрах Него.
Всеки от вас е свободен да избира!

Лука 16:13
"Никой служител не може да служи на двама господари; защото или ще намрази единия и другия ще обикне, или ще се привърже към единия, а другия ще презира. Не можете да служите на Бога и на мамона."
bgpunk
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Мар 2015, 14:14

Re: Прераждаме ли се?

Мнение от bgpunk »

Sabatina написа:Преди вярвах в прераждането на душите, но един ден логиката ми откри следното:
Бог е любов нали? Тогава къде е тази негова безусловна любов ако тя така ни РАЗМАЗВА по веригата на преражданията, че някрая си загубил истинската си идентичност. Аз, както и вие сме Божии творения и сме уникални и неповторими /изключвам клонинги :)/ и борбата между Бог и Сатана е за всяка една душа. Исус ми предлага план изпълнен с любов, в който аз мога да бъда АНГЕЛ! Е....избрах Него.
Всеки от вас е свободен да избира!

Лука 16:13
"Никой служител не може да служи на двама господари; защото или ще намрази единия и другия ще обикне, или ще се привърже към единия, а другия ще презира. Не можете да служите на Бога и на мамона."
Защо трябва да губим идентичността си, след като ние си оставаме едни и същи, просто телата ни се променят. Не ви разбирам!
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Прераждаме ли се?

Мнение от Holydream »

Ето какво е моето виждане. Разбира се всеки индивидуално има свое мислене и разбиране за същността. Не налагам и не потвърждавам мнението си и запазвам правото си за промяна. Това е, което в момента мисля. :) Според мен не губим напълно идентичността си, а я променяме. В този ред на мисли подозирам, че мнозина тотално сме се самозабравили, което също означава огромна загуба на това ниво... Не мога да виня Бог за размазването, тъй като Сатаната също е всемогъщ! Ние сме също като бейбита, които нищичко не знаят, но и никога не се спират на едно място, нямат си и на представа какво е добро и какво зло. Мисля, че и в безкрайността не само променяме формата и съдържанието си, а и съзнанието. Винаги трябва да има растеж и промяна на всяко едно ниво. Каквото е горе, това е и долу, не мислите ли?... Обратното също е вярно. Това, че сме като слепи съвсем не означава, че нищо не съществува! Мирозданието е такова, каквото винаги го е имало и ще го има! Сега е моментът, в който правим опити, учим се, изпитваме, променяме се, израстваме и се осъзнаваме като достойни божествени и по-висши човешки същества, само не и такива, каквито досега сме били и каквито са ни (сме се) направили!
teodoran1
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юли 2016, 13:09
Обратна връзка:

Re: Прераждаме ли се?

Мнение от teodoran1 »

Доказано е че душата съществува, следователно след като умрем тя трябва да отива някъде и да се случва нещо с нея. Силно вярвам в преражданията, регресиите са едно от доказателствата за съществуването на душата ни в предишни животи ;)
Сред слепите едноокият е цар. https://www.keranova.org/
Публикувай отговор