Някой имал ли е опитност извън тялото?

Астрална проекция, Опитност извън тялото, Преживявания близки до смъртта, Осъзнато сънуване
Ийсея
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2013, 18:40

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Ийсея »

:D Що не вземете всички да напишете по един сценарий за филм-ще изкарате доста пари :D

Според мен всичко,което се описва като "опитност извън тялото" си е игра на мозъка-все пак мозъкът е творезът на всички видими и невидими форми, той създава целият спектакъл,който се разикграва от първа до седма чакра, в това число и от земята до космоса.
От първа до седма чакра-всичко е игра на мозъка,всичко е цветове и звуци на мозъка,всичко е мозъчна активност или неактивност/до блокаж.
Това,което наричате отворена или затворена чакра, балансирана или небалансирана чакра-всички тези състояния на чакрите са състояния на мозъка.В началото човек приема тази игра като истина или като духовно постижение...Например:в началото хората се гордеят,че чакрите им са били балансирани,, или че еди коя си чмакра била много развита при него.
Но всичко,което се случва в нашите чакри са състояния на мозъчната ни дейност.Т нар. "опитност извън тялото" също си е състояние на мозъка-мозъкът познава,запаметил е информация за нещата извън тялото ви и нали има свойството да излиза и опипва всичко,което е навън,създава усещане за "опитност извън тялото".Мозъкът ти може да отиде чак до космоса и да ти създаде усещането,че и ти си отишъл там.Самото космическо съзнание си е пак чисто мозъчна дейност и няма нищо общо с истината извън мозъка.
Да излиза човек от тялото си за мен лично означава,че още не се е заземил изцяло в тялото.Мисля че е проблем излизането извън тялото преди процесът на заземяването-не е здравословно и не бива да се възприема като РЕАЛНО или като нещо ДУХОВНО.Излизането извън тялото си е чисто материален процес и няма нищо общо с ДУХОВНОСТТА .
Твърдя съвсем отговорно-опитността извън тялото се случва при недобре заземен мозък.Мозъкът блуждае и не е центриран. Но не отричам,че опитността извън тялото е част от процеса на центриране, нещо като опит за центраж на дадена машинка.
Ийсея
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2013, 18:40

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Ийсея »

nadinka написа:Преди 6,7 а може и някоя друга година в повече да е било не помня вече имах много странно изживяване .Бях си легнала и тъкмо съм се унесла като усетих как ми сана леко кофти и седнах в леглото но като се обърнах видях тялото си .Въпреки това реших да стана .Беше малко трудно ,но стана .Понесох се във въздуха над земята на около метър .Разходих се до коридора погледнах се в огледалото и там видях че не съм стъпила на земята .Уплаших се .Къде съм ?Защо съм във въздуха ?Бързо се върнах в стаята където спях .Погледнах тялото ми беше там .Реших да се върна .Легнах заех позицията на спящото ми тяло но в момента в който съм влязла се сещам че едва си взех въздух много тежко и се събудих .Моля ви кажете ми това такова ли е .Изпитвала съм го само веднъж.
Мисля,че трябва да посетите Кардиолог и да ви поставят хортер екг.
Има вероятност сърцето ви да е излязло от ритъм.
tonimar
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2013, 02:28

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от tonimar »

Здравейте! Случвало ми се е да имам опитност извън тялото по време на сън. Но не е същото като това, което ми се случи преди около 13 години. Тогава за първи път медитирах. Медитирах сама като изпълнявах всички прочетени инструкции. Когато достигнах до фазата на все по-забавено и по-забавено дишане, изведнъж си помислих и усетих, че мога да не дишам. Тогава спрях дишането. И това спиране ме извади вън от тялото ми. Напускайки тялото, се почувствах свободна и лека. Но това трая само миг. Тъй като не бях очаквала случващото се, се изплаших и страхът ми ме върна с бясна скорост обратно в тялото. Това рязко връщане в тялото предизвика силно сърцебиене, учестено дишане и изпотяване. Оттогава, въпреки приятното усещане извън тялото, когато по време на медитация намаля силно дишането си, страхът в мен се събужда и прекратявам медитацията. Може би, ако предварително знаех, че е възможно да изляза от тялото си, не бих изживяла този страх и бих продължила пътуването. Кой знае?...
galina
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Дек 2013, 12:01

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от galina »

Прочетох нещо за цветни петна подобни на фойерверки и веднага искам да опиша това което на мене ми се случи,но с голяма разлика-аз бях будна.Дори ставах от леглото и говорех с хора.Така,че си остава голяма загадка за мене,пък и за хората,които бяха около мене в този момент.Току що се беше стъмнило и аз си легнах в леглото,пред погледа ми изникваха някакви тъмно-червени петна и се изнизваха през прозореца в дясно от мене.В началото помислих,че е игра на зрението,но после ги проследих и разбрах,че наистина излизат през прозореца.След 5 мин. може би от гърдите ми започнаха да излизат фонтани от най-различни на цвят светлинни линии и други фигури,продължи дълго,но изведнъж от върха на пръстите на краката ми започнаха да излизат и да се спират до тавана на стаята св. кълба по групи,но с различен цвят.Първи цвят оранжеви,втори цвят розови,трети цвят тъмно сини,докато не се показаха зелените..Тогава скочих от леглото и извиках хижара,като излязох в коридора,като му казах да извика доктора,който беше на почивка в другата вила.Той дойде,но аз през това време се бях върнала в леглото и продължавах да виждам тези светлини.АЗ му разказах какво виждам в момента,а той каза да ми дадат нещо успокоително,и че ще дойде по-късно да ме види.Валериана изобщо не направи нищо и аз продължавах да гледам тази игра на светлини,докато не се появи тя-спиралата,по точно,бялата точка с форма на сфера,но мъничка,тя изникна от върха на пръстите ми и се стрелна нагоре към тялото ми,като се спря до коленете ми и започна да пада спираловидно,докато се изгуби между колената ми,като се скри,веднага изникна пак от върха на пръстите ми същата и този път се стрелна нагоре и започна да пада този път някъде към пъпа ми ,когато изчезна,аз изпитах страх и скочих от леглото,почти едновременно с това,че вратата се отвори и влезе доктора ,после ми каза,че съм била много бледа.Не ми даде обяснение на това,което видях,каза,че няма такова,също каза,че не съм болна и да не мисля повече за това,но аз никога не го забравих.Много въпроси искам да задам,но няма кой да ми отговори ,още повече тази спирала,какво правеше тя и какво искаше да направи сега не знам,защото доктора ме дръпна навън от хижата и когато по-късно се прибрах всичко беше изчезнало.Знам,че никой няма да ми отговори , но аз все пак търся отговора,знаеш ли...!За мене беше едно изключително вълнуващо преживяване,и не беше случайно,в това съм сигурна.На следващия ден слязох от планината и от тогава все се питам, какво в моя живот се промени и към каква посока,но нищо ......
Angelo
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Яну 2014, 14:37

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Angelo »

Опитност извън тялото може да бъде инициирана по най различни начини. Но според мене не е важна толкова техниката на излизане от тялото, колкото самия начин на живот през деня. Ако се опитваме да бъдем осъзнати през деня и полагаме усилия за това, то тогава вечер излизането извън тялото се получава много по лесно. Себеосъзнаването е ключът към излизането извън тялото, колкото повече се осъзнаваш през деня толкова по осъзнат ще си през ноща, въпрос на навик. Също така увеличаването на осъзнатостта води не само до опитности извън тялото, но също така променя така наречената наша реалност. Хората, които упражняват осъзнатост, започват да виждат енергийни същности, които не са видими за повечето хора. Дефакто успяват да спрат интерпретацията на мозъка, който възприема енергийните вълни като обекти (или просто ги игнорира).
Има различни опитности извън тялото....някой са просто в ума на сънуващия без реално да има проекция, в тези случаи се движим много лесно и без проблеми. Но когато сме наистина извън тялото в нашия или в друг свят, движението е много по-затруднено и се изисква специално усилие да се предвижим(поне при мене е така).
След дълъг период на осъзнаване извън тялото, както и в съня, мисля че човек започва да осъзнава нереалността на нашия свят. Не просто да го разбира като обяснение а да го осъзнава и изживява. Светът в който живеем е такъв само заради нашето единодушно съгласие да е такъв, в момента в който осъзнаването достигне определена интензивност, реалността се променя или по скоро истината излиза наяве.

Друго, което бих споделил е да не се възприемаме като нещо специално, само заради тези опитности. Това е като да направиш шпагат, не всеки го може, но с упражнение със сигурност всеки би могъл. ;) .....засилването на чувството ни за необикновенност, неповторимост може да ни направи лоша шега.
gwenn
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2014, 00:43

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от gwenn »

Здравейте! Някой може ли да ми обясни какво е това състояние,в което съм едновременно в тялото си и извън?..Не знам как да го обясня,но се случва постоянно....даже стана рядкост да се чувствам напълно в тялото си....просто осъзнавам,че съм тук и сега,но в същото време се гледам сякаш съм зад гърба си или се мотая някъде наоколо и не мога да застана на същото място където е физическото тяло,сякаш нещо ме спира,но пък в същото време не губя усещане и контрол над него.....сякаш то е кукла на конци и знам че няма да загубя контрола,но и не мога да се идентифицирам с него......
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Holydream »

Здравей, gwenn! Не се вписвам в категорията на големите разбирачи, но за мен нещото, което ти се случва е напълно нормално и не бива да те притеснява... По-скоро говори, че има нещо, което трябва да откриеш за себе си, и то е елементарно - истинското и другото Аз! Свързването с него би могло да направи чудеса и трябва да се радваш, че се случва! Разбира се изисква повишено внимание за насоката на мислите, истински позитивизъм и вяра в себе си! Поздрави! 8-)
Mira
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Ное 2013, 13:04

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Mira »

Здравей, gwenn! Напълно съгласна съм с Holydream. Мисля, че това, което се случва при теб е резултат от липса на свързаност. Като че ли има нещо в живота ти, което ти не приемаш или направо отхвърляш. Опитай се да разбереш какво е то и му обърни нужното внимание. Насочи цялата си любов и искрено разбиране и ще видиш как ще започнеш сама да упражняваш контрол върху състоянията си. :)
gwenn
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2014, 00:43

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от gwenn »

:D Много ви благодаря за подкрепата,мили приятели!.. въпреки че в контекста на психологията това,което описах звучи като начало на "депресия",особено съотнесено с моята скромна 20 годишна възраст,аз знам,че е за добро ,и не само защото се чувствам щастлива,случиха ми се и доста други неща,като осъзнати сънища, а и добре че има светли хора като вас да ми напомнят,че трябва да се отнасям положително към света! :) Благодаря ви!!
bugsbuggy
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2014, 11:22

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от bugsbuggy »

Добре, явно има хора с опитностти... А има ли някой който редовно го практикува? Например всеки ден на разходка... Защо не?
Публикувай отговор