Някой имал ли е опитност извън тялото?

Астрална проекция, Опитност извън тялото, Преживявания близки до смъртта, Осъзнато сънуване
Mariarida
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Авг 2013, 14:16

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Mariarida »

Да, то наистина е някак странно и трудно за разбиране, ако действително не ти се е случвало и не си го преживявал. Да не говорим, че направо си звучи смахнато отстрани. То дори е някак трудно да се опише, думите са много ограничащи понякога. Иска ми се някой да разкаже по-подробно за преживяване извън тялото. Какво прави, къде се носи, решава ли къде ще отиде, зарежда ли се така. Променя ли се нещо на сутринта, чувства ли се по-бодър?
magitobg1
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2013, 13:22

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от magitobg1 »

Привет от мен.Радвам се че попаднах на този форум.
Тези състояния на сънна парализа ги имам от 20 години,някъде до колкото мога да си спомня,бях на около 15г. тогава.Винаги съм се страхувала от тях и когато се случат аз започвам да се моля да се събудя по бързо,никога до сега не съм знаела какво точно е това :shock: Срамувах се да го споделя с някой за да не ме помислят за луда :oops:
След като съм наясно мисля да поработя върху този процес...
cpetrova
Търсещ истината
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2013, 15:32

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от cpetrova »

Добре си направила, че не си го споделила с някого. Без съмнение, ще те вземат за луда, а не си струва. Всъщност, опитът ми показва, че хората не са готови да приемат подобно нещо, понеже това руши фундамента на познанията и светогледа им.
Факт е, обаче че то съществува, независимо от това кой какво си мисли. Според Робърт Монро, човек не може да има астрални преживявания ако е вкопчен в материалното и е с наднормено тегло.
pantajali
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Окт 2013, 19:37

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от pantajali »

Имал съм приключения там. Необходимо е да се знаят предварително някои неща:1. Иска се да имаш някаква степен космическа зрялост и културно поведение.2. Учителят(в отвъдното) чака своя ученик, преди още ученикът да го е потърсил.Т.е. тези занимания са възможни само с наставник от невидимия свят.3. Тези занимания са задължителни за ученика който желае сериозен напредък, непознат за обикновените земни жители.4. Поради неприключилата война между силите на светлината и мрака на Земята, е издадена обща забрана за включване съзнанието на човека по време на сън, тъй като е имало горчив опит за пренасяне на войната в "отвъдното".5. Става дума главно за етерния двойник на човека. Останалите тела (обвивки) са астрално( тяло на чувствата), ментално(умствено), причинно(каузално), будическо(на събудените)...6.Поради изброените причини, началните опити са възможни, главно като се поддържа състояние на границата между съня и будността, леко концентрирани за гледане през междувеждието и предизвиквайки мислен деликатен натиск в областта на средния мозък, в посока обратна на посоката на гледането.7.Тъй като първите опитности са свързани с виждане на образи, "картини", е възможно да получите силно вълнение и събуждайки се да излизате от състоянието. Затова е необходимо да владеете някоя техника за самоуспокояване, обикновено се съчетава дихателна с психологическа. Зрението там е многомерно, предметите може да се виждат едновременно отвън и отвътре и в микроструктура. В началната фаза на навлизане е възможно да виждате многомерно пространство "навълнявано" от преминаващи вълнови енергии подобно на тримерни водни кръгове. Тогава за мен нещата се развиха с късмет и бурно, бях развеждан да гледам неща точно от моя интерес: Школи на изкуствата, художество, скулптура, архитектура с датировка от гигагодини, археологически обекти дори консервирани цели древни квартали. И естествено прекрасни градове окъпани в мека светлина с мирно беседващи същества. Също университети, амфитеатрални заведения с големи екрани, нещо като пристанища, или може би, по-точно космически докове. Трябва да изгонвате своевременно всяко чувство на страх и да следвате усета си за хармония, т.е. да развиете музикалното си чувство, което е от съществено значение. Времето там се разтяга неимоверно. Смятам, че ви казах предостатъчно за сега.
Mira
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Ное 2013, 13:04

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Mira »

Благодаря на създателите на сайта и на всички вас, които споделяте опита си. Той със сигурност ще е полезен на всички нас.
Още от дете имам странни* усещания, които не съм си обяснявала до много скоро и едно от тях е сънната парализа, която съм изпитвала.
За едно малко дете всички тези усещания са щокиращи, ужасни и стряскащи. Когато ми се случваше, тялото ми блокираше, обхващаше ме неистов страх, не можех да говоря и сякаш нещо се случваше с мозъка ми. Не съм го споделяла с никого, защото как ли бих могла. С течение на годините тези състояния ставаха все по редки и донякъде се научих да ги контролирам докато напълно изчезнаха. Моят опит извън тялото се заключава до 3 преживявания, които бяха напълно неосъзнати. Казвам неосъзнати, т.к. изпитвайки това, аз бях напълно неинформирана по темата. Накратко първият ми опит беше в тинейджърска възраст на купон, където почувствах, че тялото ми е блокирало и аз виждах всичките си приятели или по-скоро ги чувствах с едно кристално избистрено съзнание, сякаш виждах истинските им същности, а не тези, които те се опитваха да представят един пред друг. Усещането беше феноменално, въпреки, че изпитах огромен стах от това, че не можех да движа тялото си, май и говора си изгубих. Второто ми преживяване беше свързано с дълбока медитация, при което усетих как тялото ми първо губи форма, после изгуби чувствителност, а най-накрая сякаш пропадна в плаващи пясъци. Това отново ме стресна малко, но след като се отпуснах, преживях най-върховния миг в цялото си съществуване. Думите са недостатъчни за да опиша това, което изпитах...съзнанието ми беше будно, защото напълно осъзнавах себе си, но като едно цяло с Вселената, все едно бях част от Космоса или самия него, с усещане за безграничност, безвремие, синхроничност, частица божественост..... и тогава се разплаках...сълзите ми потекоха от чувство за благодарност, че ми беше позволено да изпитам тази невероятна божественост. Нямам думи да опиша това неземно усещане. Дано всеки от вас да се докосне до това поне веднъж...Третото ми преживяване беше много кратко и дори странно поради факта, че усетих как духът* ми излезе от тялото само за един миг и после си прибра докато чаках метрото :)
В момента, когато съм по-добре информирана за това, което съм преживяла за мен съществува един парадокс - защо ме е страх да пробвам всичко това, но този път напълно осъзнато? Дали съществува възможност при не дотам опитните да излетят завинаги с еднопосочен билет? :lol: Май с тези експерименти трябва по-разумно да се действа. Пожелавам успех на всички, коrто пътуват да фантастични светове! <3
Ийсея
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2013, 18:40

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Ийсея »

Здравейте!
Опитността извън тялото е интересна. Но аз лично разчитам и вярвам само на опитността навътре ...
Holydream
Търсещ истината
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Ное 2013, 02:02

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Holydream »

Ийсея написа:Здравейте!
Опитността извън тялото е интересна. Но аз лично разчитам и вярвам само на опитността навътре ...
Здравейте и от мен, симпатяги! ;)
Наистина ми беше много интересно, че нещото съществува! Велико е! Страшно голяма, но и приятна изненада се оказа... Усещането е неземно и като цяло имаш чувството, че ако поискаш може и да не се върнеш! Свободен, олекнал и сам със себе си, че и зареден с енергия... Не е така с тази навътре в земно присъствие, ще ми се отнякъде да виждам какво се прави и какво изобщо става, не ме устройва само да усещам, като някой слепец :lol: Дори и моите си енергии вътре имам чувството, че са много силни и не мога да ги контролирам или по-точно не зная как :lol: Предполагам са нормални и от земни, по-земни... :roll:
nadinka
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2013, 20:16

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от nadinka »

Преди 6,7 а може и някоя друга година в повече да е било не помня вече имах много странно изживяване .Бях си легнала и тъкмо съм се унесла като усетих как ми сана леко кофти и седнах в леглото но като се обърнах видях тялото си .Въпреки това реших да стана .Беше малко трудно ,но стана .Понесох се във въздуха над земята на около метър .Разходих се до коридора погледнах се в огледалото и там видях че не съм стъпила на земята .Уплаших се .Къде съм ?Защо съм във въздуха ?Бързо се върнах в стаята където спях .Погледнах тялото ми беше там .Реших да се върна .Легнах заех позицията на спящото ми тяло но в момента в който съм влязла се сещам че едва си взех въздух много тежко и се събудих .Моля ви кажете ми това такова ли е .Изпитвала съм го само веднъж.
Mira
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Ное 2013, 13:04

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Mira »

Определено да! Но за всеки това изживяване е много индивидуално. Всеки път може да изпиташ нещо различно, което не е задължително да е свързано с неприятно усещане. Има и много прекрасни преживявания извън тялото, може би по опитните биха споделили повече :P
Andrea
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2013, 19:03

Re: Някой имал ли е опитност извън тялото?

Мнение от Andrea »

Здравейте! :P
Случайно попаднах на тази тема, зачетох се и си направих регистрация, за да споделя за мои преживявания които не мога да определя какво са, но като чета сега и предполагам че е както вие го наричате ОИТ :lol:
Аз съм на 16, и от малка имам разни странни случки които не мога да си обясня.. Сред тях се отличават 3 които едвали ще забравя :lol:
Първата беше преди две лета, или може би едно, не помня, бях на село и цяла една седмица беше ужасно странна. Хем бях аз, и си правех нормалните неща, но хем през цялото време около мен имаше ужасно много хора, и те всчики искаха нещо от мен. Например сядахме на масата да обядваме и те постоянно ме тормозеха и аз не можех да се нахраня, обаче ако ме погледне от страни човек (както каза брат ми, съм се държала съвсем нормално), ох не знам дали няма да изглеждам лудо, но беше ужасно и бях под постоянно напрежение и накрая една нощ не издържах и се събудих през ноща и започнах да плача, да ги моля да се махнат (бях съвсем на себе си, исках да се разкарат) и когато брат ми влезе в стаята и се опита д аме успокой и да разбере какво ми е аз понечих да му кажа и забравих всчико, тоест казах му само това което казвам и сега тук, но то не беше всчико защото аз помня че знаех много неща за тези хора, знаех кои са и какво искат, но изведнъж всичко изчезна...
Другите две случки си приличат, тях не мога много да опиша защото не можах да ги осъзная изобщо. Значи, например първия път седях и рисувах, имаше хора околко мен, но аз просто рисувах, даже не драсках на един лист докато чаках някой не помня кой, и изведнъж за ужасно кракти части от секундата всичко изчезва и аз всякаш се прехвълих от единия свят в другия но се "загубих", и сякап виждам едната страна и другата и искам да се върна в тялото си но чувството е такова като че ли никога няма повече да мога да се върна и аз изпаднах в огромен ужас и това изцяло ме скова и просто бях в шок ... :shock:
:roll:
Очаквам отговор! :P
Публикувай отговор